24 měsíců záruka na zboží | Doprava nad 1500 Kč / 55 eur zdarma

Jak zhubnout vánoční kilogramy

Smažené řízky, kapr, bramborový salát s majonézou a spousta vánočního cukroví. Je vám to povědomé? I tak často vypadají svátky, které nemají k obžerství daleko. Zkoušeli jste se už po Vánocích vážit? Možná jste nemile překvapeni a ručička na váze se posunula na nepříjemně vysoké číslo. Nezoufejte a přebytečné kilogramy zhubněte!

 

Naplánujte si cvičení

Vezměte si na pomoc cvičební deník nebo fitness diář a naplánujte si cvičení. Rozmyslete si, jaký pohyb vás nejvíc baví a tomu se věnujte. Může to být běhání, posilování s vlastní váhou, na cvičebních strojích nebo třeba pilates, případně oblíbená jóga. Napište si k jednotlivým dnům v týdnu, jak dlouho se dané aktivitě budete věnovat. Pište si také počet opakování a nezapomeňte si naplánovat i čas na odpočinek.

 

Výhody domácí posilovny

Pokud se stydíte cvičit venku nebo před někým cizím, vytvořte si místo ke cvičení doma. V domácí posilovně oceníte alespoň jeden cvičební stroj s aerobní aktivitou, například stepper, orbitrek nebo rotoped. Do posilovny umístěte cvičební podložku a nesmí chybět ani sportovní oblečení, kam rozhodně patří sportovní tílka, dámské barevné legíny, případně dámské biker kraťasy.

 

Zdravý jídelníček

Konečně jste dojedli vánoční zbytky jídla a můžete se pustit do zdravé a odlehčené stravy. Přidejte do svého jídelníčku dostatek zeleniny, ovoce, zdravých tuků v podobě ořechů, libového masa a také luštěnin. Doplňte také vitamín D, a to klidně pomocí doplňků stravy. Jedná se totiž o vitamín, který získáváme ze slunce a v zimě nám nejvíc chybí.

 

Přirozený pohyb

Kromě plánovaného cvičení, kdy si obléknete legíny s vysokým pasem a pustíte se do posilování s vlastní váhou, se věnujte i přirozenému pohybu. Vyjděte si s partnerem a čtyřnohým psím mazlíčkem na procházku, věnujte se domácím činnostem, u kterých spalujete výrazné množství kalorií a nezapomeňte i na odpočinek u knihy nebo třeba u oblíbeného filmu.

 

Motivace a pevná vůle

Najděte si motivaci, která vás požene dál. Může to být zlepšení zdravotního stavu, zvýšení fyzické kondice nebo možnost koupit si nové a krásné šaty. Vždy to však dělejte pro sebe a věřte, že když celý rok správně jíte a máte dostatek pohybu, ani na Vánoce nepřiberete tolik, že byste to pak nemohli pohodlně shodit.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení