24 měsíců záruka na zboží | Doprava nad 1500 Kč / 55 eur zdarma

Cestopis Podgora Chorvatsko 2020

Ještě před pár měsíci nás strašili, že se přes hranice nebude moct nikde cestovat a letošní dovolená bude pouze u nás.  Naštěstí se tento strašák nevyplnil. 

Tento výlet byl spíš spontánní, kdy jsme si udělaly dámskou jízdu do Chorvatska do Podgory. 

 

Cesta:

Brno -  > Slovensko, zde hranice zcela otevřené -> Maďarsko také otevřeno a bez kontroly, hlavní zásek byl hranice Maďarsko a Chorvatsko. Slovinsko mělo zavřené hranice s Chorvatskem v červnu. 

Vyjížděly jsme po 2hod v noci z Brna a v 7:30 jsme byli na hranicích, kde si počkaly více jak 3hod. Na hranicích i v Chorvatsku potká nejčastěji Čechy, Poláky, Slováky a Němce. Na hranicích se kontroloval: pas nebo občanka, doklady od auta a vyplněný formulář pro vstup do Chorvatska.

 

 

Ubytování:

Našly jsme si přes booking více info ZDE. Cena ubytování nás vyšla na 11 000 Kč pro 3 osoby na 6 nocí. Apartmán byl v přízemí 68m2 a byl plně vybavený. Kuchyň má všechno nádobí včetně myčky, dále zde jsou 2 záchody a velká koupelna. 

Apartmán měl velkou terasu, byl zde pořád stín a hlavně uvnitř byl příjemný chládek, i když venku bylo každý den přes 30 stupňů. Samozřejmě tam byla i klimatizace, ale musím říct, že jsme ji ani jednou nepoužily. Vařily jsme si samy, jsou tady supermarkety, kde ty ceny jsou skoro stejné jako u nás. Otevřené pekárny, ráno prodej ovoce, zeleniny a čerstvých ryb ve stánku. Není potřeba skoro nic brát, ale my se napakovaly pěkně z domu.